Svjetski dan poezije

Ima li ljepšeg načina da dočekamo proljeće nego uz pjesmu?

21. mart.

Svjetski dan poezije 21. mart, ustanovio je UNESKO 1999. godine sa ciljem promovisanja čitanja, pisanja i objavljivanja poezije u školama širom svijeta, ali i podsticanje regionalnim i internacionalnim poetskim pokretima.
Ima li ljepšeg načina da dočekamo proljeće nego uz pjesmu? Recitatorska sekcija naše Gimnazije, održala je poetski čas u slavu poezije. Čuli smo autorsku besjedu Marije Stevanović “U slavu poezije”, recitacije na njemačkom, engleskom, ruskom, ali i na našem jeziku. Stihovi Hesea, Prevera, Pasternaka, Simovića i drugih pjesnika recitovali su: Ana Bajić, Nina Bodirogić, Nataša Borovina, Anđela Stanišić, Marko Ristić, Jovana Jović, Mišel Mišković, Milica Garić, a Jana Mrdić i Darko Lazarević su učestvovali u muzičkom dijelu programa. U pripremi Svjetskog dana poezije pored profesorice Nataše Trifković Đmura, učestvovali su profesori stranih jezika naše škole: Nena Babić, Suzana Simić, Vajka Đukić, Rada Drobnjak. Muzički dio programa pripremila profesorica Jovanka Živanović.

Related Posts