Saradnja sa “Gete institutom”

Naša škola je već petnaestu godinu zaredom dio inicijative.

“Škole – partneri za budućnost“ (PAŠ)

U februaru 2008. godine Ministarstvo spoljnih poslova Njemačke pokrenulo je inicijativu pod geslom: “Škole – partneri za budućnost“ (PAŠ), koja za cilj ima jačanje i međusobno povezivanje 1500 partnerskih škola iz cijelog svijeta, kao i jačanje njihovih veza sa Njemačkom. Ministarstvo inostranih poslova Njemačke koordiniše rad ovih škola, stavljajući ih u istu ravan sa Centralnom agencijom za škole u inostranstvu, ”Gete institutom” i Njemačkom službom za akademsku razmenu (DAAD). Ovom inicijativom nastoji se kod mladih ljudi probuditi i podržati interesovanje i entuzijazam za savremene privredne i kulturne tokove u Nemačkoj, kroz buđenje interesovanja za njemački jezik preko brojnih aktivnosti koje im se nude.

Naša škola je već petnaestu godinu zaredom dio pomenute inicijative (jedina na teritoriji RS uz Gimnaziju iz Trebinja) i može se pohvaliti brojnim uspjesima, prije svega kroz aktivno učešće naših đaka u realizaciji mnogobrojnih aktivnosti koje se sprovode pod pokroviteljstvom ”Gete instituta” u Sarajevu. Jedna od pomenutih aktivnosti podrazumijeva i časove pripremne nastave za zainteresovane učenike, prevashodno završnih razreda, za polaganje ispita iz njemačkog jezika u prostorijama škole, uz maksimum pogodnosti (svi segmenti se polažu u jednom danu u prostorijama Gimnazije), a u cilju sticanja sertifikata Gete instituta i svih onih povlastica koje posjedovanje istog donosi, uključujući i u startu položen ispit iz drugog stranog jezika na Univerzitetu u Novom Sadu.

Učenici koji su ove godine polagali (i položili ispit) su:

  • Marija Dukić (nivo C1)
  • Rada Milovanović (nivo B2)
  • Branka Rankić (nivo B1)
  • Nikola Pljevaljčić (nivo B1)
  • Ivana Simeunović (nivo B1-Schreiben, Sprechen)

Profesor koji je pripremao đake za polaganje ispita: Danica Ilić.

Čestitamo đacima i profesorki uz dodatak na čistom njemačkom:

Audaces fortuna iuvat

Related Posts