Posjeta učenika Šaabačke gimnazije

25. aprila.

Divnim putem zajedničke tradicije

U utorak, 25. aprila, učenici Šabačke gimnazije posetili su Bijeljinsku gimnaziju Filip Višnjić. Đaci prijateljske gimnazije dočekali su naše učenike toplim osmesima dobrodošlice. Naši učenici najpre su posetili etno selo Stanišići, obišli Bijeljinsku gimnaziju, a potom i grad i gradske znamenitosti sa divnim, srdačnim domaćinima ove škole. Na kraju dana, imali smo čast da premijerno pogledamo dramski program Antigona, koji su učenici Bijeljinske gimnazije izveli u Kulturnom centru ovog grada. Oduševljeni programom i toplom, prijateljskom dobrodošlicom, naši đaci vratili su se sa novim uspomenama i divnim poznanstvima sa vršnjacima. Šabačka gimnazija će uzvratiti ovo divno gostoprimstvo već 16.maja, kada će naši gosti biti direktor, učenici i profesori prijateljske škole na manifestaciji Gimnazijalci genijalci. Učenike je na put u Bijeljinu vodila Marijana Isaković, direktor naše škole i profesorke srpskog i engleskog jezika, Ivana Isailović i Ana Jelikić. Radujemo se skorašnjem druženju!

Related Posts