Prof. dr Spomenka Lazarević Mujović

“Podrži svoj život”

Prof. dr Spomenka Lazarević Mujović danas je posjetila našu školu, ispunjena snažnim emocijama koje je vezuju za period života proveden u svojoj Gimnaziji, sa željom da gimnazijalcima daruje svoju knjigu “Podrži svoj život”, zbirku kratkih priča, stavova, misli i savjeta koje je bilježila tokom svog života. Divno iznenađenje, divan poklon i radost osjećaja zahvalnosti!
Prof. dr Spomenka Lazarević Mujović rođena je 1943. godine u Pađinama, odrasla u Bijeljini gdje je kao učenik generacije završila bijeljinsku Gimnaziju, a zatim upisala Medicinski fakultet u Beogradu. Na matičnom fakultetu nastavlja svoju akademsku karijeru u oblastima embriologije i histologije, a usvaršavala se u Nju Orleansu, Parizu, Lozani, Ročesteru i dr. Napisala je desetine naučnih radova, a sa mjesta redovnog profesora Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu otišla je u penziju.

Related Posts