Obilježavanje 50 i 55 godina mature

Bivši gimnazijalci prisjetili su se srednjoškolskih ljubavi, gimnazijskih časova, suza i smijeha.

Niko ne prestaje biti gimnazijalac.

U prostorijama nekadašnje zgrade Gimnazije “Filip Višnjić”, a današnje OŠ “Sveti Sava” sastale su se dvije generacije alumnista, bivših gimnazijalaca, koje su obilježile 50. i 55. godišnjicu mature. Naši đaci, Marko, Mihailo i Nataša, ali i učenice Muzičke škole “Stevan Stojanović Mokranjac”, Anđela i Valentina, priredili su prigodan program za ovu priliku i imali mnogo pitanja o srednjoškolskim danima u vrijeme kada je mladost izgledala mnogo drugačije. Bivši gimnazijalci prisjetili su se srednjoškolskih ljubavi, gimnazijskih časova, suza, smijeha, bijeljinskog korzoa i recitovanja ljubavne poezije na klupici u parku, ali i onih koji su sve to prošli sa njima, a više nisu tu.

Ovo druženje podsjetilo nas je da biti gimnazijalac nosi jedno posebno značenje i da godine dobrog druženja ostaju zapisane u sjećanju kao dani ispunjeni mladalačkim zanosom. Niko ne prestaje biti gimnazijalac. Tu titulu sa ponosom treba da nosimo zauvijek i da se, baš kao danas, u dobroj atmosferi sastajemo i govorimo o lijepim uspomenama iz gimnazijskih dana, onako kako stihovi kažu.

“Tekli tako gimnazijski dani…”

Related Posts