Međunarodni dan maternjeg jezika

21. februar

Besjeda o važnosti maternjeg jezika.

Povodom Međunarodnog dana maternjeg jezika, koji se obilježava 21. februara, učenici drugog razreda gimnazije, a ujedno i članovi lingvističke sekcije, organizovali su svečanost, pod mentorstvom profesorke srpskog jezika i književnosti Milene Đokić. Prigodan program sadržao je besjedu o važnosti maternjeg jezika, koju je pripremila učenica drugog razreda, Katarina Čestić, kao i recitaciju pjesme „Jezik naš nasušni“, čiji je autor učenica Teodora Petrović.

Održan je i kviz znanja iz srpskog jezika i jezičke kulture, u kom su učestvovali učenici svih razreda. Pobjedničkoj ekipi direktorica je uručila nagrade.
Na manifestaciji su izložene i ilustracije u vezi sa pojedinim pravopisnim pravilima, a u gradu su dijeljeni i flajeri sa .jezičkim nedoumicama. Svečanost je završena riječima čuvenog Duška Radovića: „Volite srpski jezik svakoga dana pomalo. Srpski jezik nema nikoga drugog osim nas“.

Related Posts