Koncert posvećen maturantima

Maturanti, želimo vam da, gdje god odete, sa sobom ponesete pune džepove pjesme, a srca napunite ljubavlju i širite je svuda po svijetu.

Emocija koja je vladala punom prostorijom zavirila je i u najtvrđa srca.

Scenu Centra za kulturu sinoć su obogatili smijeh, pjesma, igra, ali i suze. Učenici naše škole, zajedno sa đacima Muzičke škole “Stevan Stojanović Mokranjac” muzikom u veselom, ali nostalgičnom duhu, ispratili su još jednu generaciju velikih ljudi. Emocija koja je vladala punom prostorijom zavirila je i u najtvrđa srca, te ravnodušnih nije bilo. Osjećanje neizmjerne radosti, pa potom tuge zbog pozdrava sa maturantima govorilo je jezikom koji se tečno govori širom svijeta, jezikom muzike. Scenom su koračale godine sreće, mladosti i mladalačkog bunta, godine snalaženja, bezbrojnih šala, druženja, sloge, nestašluka i godine odrastanja u ljude čija će imena značiti mnogo. Završava se poglavlje jedne velike priče. Maturanti, želimo vam da, gdje god odete, sa sobom ponesete pune džepove pjesme, a srca napunite ljubavlju i širite je svuda po svijetu. Neka vam sinoćna atmosfera bude podsjetnik na bezbrižne dane djetinjstva i neka vas ta harmonija uvijek prati.
Nosite je sa ponosom i prisjećajte se srednjoškolskih dogodovština, jer one i jesu ono što se pamti.
Posebno hvala profesorici Jovanki Živanović na predivnoj muzici i emotivnom ispraćaju. Aplauz je rekao sve!
A sad, adio!
Nataša Borovina IV2

Related Posts