Susret mladih pjesnika “Na Filipovim stazama”

U organizaciji JU Narodna biblioteka “Filip Višnjić” u sklopu 29. “Višnjićevih dana” danas je održan XI Susret mladih pjesnika “Na Filipovim stazama”. Naši učenici, Marija Stevanović (II razred) i Marko Ristić (IV razred), učestvovali su na promociji zbornika poezije nastale na prošlogodišnjim susretima mladih pjesnika koju vodi književnik Nedeljko Terzić. Marija Stevanović je afirmisana mlada pjesnikinja koja ima izdatu zbirku pjesama, a naša škola joj pruža priliku da usavrši svoj talenat.
Nakon promocije, održana je i nova radionica na kojoj su nastale pjesme za novu zbirku poezije ovogodišnjih susreta. Gimnazija njeguje svoje talente i potencijale i čini sve što može da doprinese njihovom razvoju i usavršavanju.