“Rastimo zajedno”

Bijeljina

GRAD BUDUĆNOSTI.

U skladu sa strateškim opredjeljenjem da do 2030. godine Bijeljina postane GRAD BUDUĆNOSTI, Gradska uprava Grada Bijeljina je u toku 2021. godine započela dugogoročnu kampanju pod sloganom „green BijeljINa”.

Ova kamapnja ima za cilj ozelenjavanje grada i urbanih područja kako bi se stvorili preduslovi za održivi ekološki razvoj.

U sklopu pomenute kampanje Gradska uprava – Odsjek za lokalni ekonomski razvoj i evropske integracije će u toku novembra donirati 610 sadnica. Sadnju će vršiti učenici sa svojim profesorima, čime će svako drvo dobiti svoje odjeljenje – „vlasnika“, koje će biti zaduženo za njegu te sadnice do kraja svog školovanja pod sloganom „Rastimo zajedno“. Na ovaj način djeca uče kako da daju svoj direktni doprinos u zaštiti životne sredine i kreiranju ekološki zdravijeg društva.