“Prestani prije nego što počneš”

Centar za psihosocijalnu rehabilitaciju i resocijalizaciju i Eparhija zvorničko – tuzlanska

ZEMLJA ŽIVIH.

Centar za psihosocijalnu rehabilitaciju i resocijalizaciju oboljelih od bolesti zavisnosti “Zemlja živih” u saradnji sa Eparhijom zvorničko – tuzlanskom, održao je danas predavanje pod nazivom “Prestani prije nego što počneš”.

Predavanje je održano za učenike naše škole u cilju prevencije i upozorenja na pogubnu štetnost zloupotrebe psihoaktivnih supstanci i kocke. Koordinator Andrej Jovanović vodio je tribinu, a štićenici Centra “Zemlja živih” su ispričali svoje potresne životne priče.

Veoma je važno da se učenici za vrijeme svog srednjoškolskog školovanja upozore na posljedice korišćenja ovakvih supstanci. Takođe, smatra se da srednjoškolci mogu ovakve stvari shvatiti na najozbiljniji način ukoliko čuju druge potresne životne priče.

Related Posts