Predavanje u našoj školi povodom obilježavanja Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave

Povodom obilježavanja Dana srpskog jedinstva, slobode i nacionalne zastave u našoj školi je održano predavanje na temu: “Nastanak, razvoj i današnji izgled srpske zastave.”

Cilj časa je upoznavanje učenika sa raznim varijacijama srpskih zastava u srednjem vijeku i nastanak jedinstvene državne zastave Srbije. Tokom časa, učenici su mogli da čuju i vide simbole koji su se koristili u veksilologiji i danas se nalaze kao obilježja srpske države.

Profesor istorije Jelena Era u svom nadahnutom predavanju istakla je važnost očuvanja nacionalnog identiteta i jedinstvo srpskog naroda u Srbiji i Republici Srpskoj. Javni čas je završen recitovanjem pjesme “Zastavo moja” u izvođenju našeg maturanta Marka Ristića.

Related Posts