Javni čas na temu “Dejtonski mirovni sporazum”

13. i 14. decembar 2022. godine

JAVNI ČASOVI.

13.i 14. decembra 2022.g. učenici, članovi dodatne nastave iz geografije, organizovali su javne časove u odjeljenjima trećeg razreda na temu “Dejtonski mirovni sporazum”. S obzirom da se ova nastavna tema izučava tokom prvog polugodišta u trećem razredu, cilj ovih časova je da se učenicima približe stavovi i mišljenja kako đaka, tako i profesora naše škole.

Đaci su pričali iz svog ugla i iz pozicije nekog ko je rođen poslije 1995.g.,a profesori iz ugla nekoga ko je bio tada učenik, student ili aktivni učesnik tih događaja. S tim u vezi, snimljena je reportaža u prostorijama škole u trajanju od 25 minuta u kojoj su učesnici odgovarali na pitanja u vezi sa Dejtonskim mirovnim sporazumom. Nakon prikazivanja reportaže, učenici trećeg razreda su mogli da diskutuju na ovu temu.

Članovi dodatne nastave: Viktor Petonjić, Luka Benović, Anastasija Starčević, Jelena Čelić, Ivana Zelenović, Maja Radić. Velika zahvalnost profesorici Tatjani Vujičić na pomoći. Vladimir Šavija, prof.

Related Posts