Јавни час на тему “Дејтонски мировни споразум”

13.и 14. децембра 2022.г. ученици, чланови додатне наставе из географије, организовали су јавне часове у ођељењима трећег разреда на тему “Дејтонски мировни споразум”. С обзиром да се ова наставна тема изучава током првог полугодишта у трећем разреду, циљ ових часова је да се ученицима приближе ставови и мишљења како ђака, тако и професора наше школе. Ђаци су причали из свог угла и из позиције неког ко је рођен послије 1995.г.,а професори из угла некога ко је био тада ученик, студент или активни учесник тих догађаја. С тим у вези, снимљена је репортажа у просторијама школе у трајању од 25 минута у којој су учесници одговарали на питања у вези са Дејтонским мировним споразумом. Након приказивања репортаже, ученици трећег разреда су могли да дискутују на ову тему.

Чланови додатне наставе:
Виктор Петоњић
Лука Беновић
Анастасија Старчевић
Јелена Челић
Ивана Зеленовић
Маја Радић
Велика захвалност професорици Татјани Вујичић на помоћи.
Владимир Шавија, проф.