Предавање у нашој школи поводом обиљежавања Дана српског јединства, слободе и националне заставе

Поводом обиљежавања Дана српског јединства, слободе и националне заставе у нашој школи је одржано предавање на тему: “Настанак, развој и данашњи изглед српске заставе.”

Циљ часа је упознавање ученика са разним варијацијама српских застава у средњем вијеку и настанак јединствене државне заставе Србије. Током часа, ученици су могли да чују и виде симболе који су се користили у вексилологији и данас се налазе као обиљежја српске државе.

Професор историје Јелена Ера у свом надахнутом предавању истакла је важност очувања националног идентитета и јединство српског народа у Србији и Републици Српској. Јавни час је завршен рецитовањем пјесме “Заставо моја” у извођењу нашег матуранта Марка Ристића