Još jedna nagrada za gimnazijskog pjesnika

Učenik prvog razreda gimnazije “Filip Višnjić” u Bijeljini, Vojislav Durmanović, dobitnik je treće nagrade na literarnom konkursu za najbolje pjesničke radove u kategoriji srednjoškolaca iz Srbije i rasijanja u okviru 22. Književnih susreta “Gordana Brajović” u Aleksincu.

Ovogodišnja tema za srednjoškolce bila je “Ali niko da se sjeti”, a Durmanović, čiji je profesor srpskog jezika Valentina Vidaković, jedini je učenik iz Republike Srpske među nagrađenima na literarnom konkurs za osnovce i srednjoškolce.

Najbolje među ukupno 160 radova odabrao je tročlani žiri u sastavu: Zorana Opačić, profesor Učiteljskog fakulteta u Beogradu, pisac i režiser Vladimir Andrić i Vesna Ćorović-Butrić, pisac i urednik dječijeg programa u Radio Beograda.

vojislav-durmanovic-2-e1548327405779.jpg