Svetosavska akademija 2019

Овогодишњу Светосавску академију, која је одржана 26. јануара у 19х у Центру за културу „Семберија“, уприличила је Епархија зворничко-тузланска у сарадњи са Гимназијом „Филип Вишњић“. Наша школа ове године обиљежава стогодишњицу постојања, те је уз благослов нашег епископа, поводом обиљежавања школске славе Светог Саве, учествовала у обиљежавању ове свечане академије. Присутнима се на почетку академије обратио епископ зворничко-тузлански, господин Фотије, затим директор Гимназије „Филип Вишњић“, господин Владимир Шавија, а светосавску бесједу и слово од Светом Сави одржао је ђакон Немања Ерак. Светосавска свечаност била је мало ходачашће кроз српску земљу, ријечју, музиком и пјесмом. Захвалност на подршци у организацији Светосавске академије дугујемо Мисијском фонду Епархије зворничко-тузланске, затим Центру за културу „Семберија“, протођакону Богдану Стјепановићу, диригенту магистру Биљани Јефимић и црквеном хору „Свети Ђорђе, Ивани Лазаревић, професору Славиши Стојановић и Музичкој школи „Стеван Стојановић Мокрањац“, а посебну захвалност дугујемо нашим ученицима који су учествовали у програму, као и професоркама које су припремале ученике, професорки музичке културе Јованки Живановић и професорки српског језика и књижевности Светлани Марјановић. Жеља нам је да ова свечаност настави да расте у својој значајности и да подржава и чува културу нашег народа, баш као што је светосавље вијековима радило.