ХУМАНИ ГИМНАЗИЈАЛЦИ

У току првог полугодишта школске 2017/18. године ученици Гимназије су учествовали у двије хуманитарне акције прикупљања новчаних средстава за болесну дјецу као и акцији „Један слаткиш, једно дијете“ са циљем прикупљања слаткиша за новогодишње пакетиће. У октобру је прикупљено 670 КМ  за трогодишњег Милана Церовца који болује од лимфобластне леукемије а у децембру су прикупљена средства укупно у износу од 1670 КМ за једногодишњег Александра Гајића из Зворника, обољелог од тумора на мозгу. Ученици   I/2 су дали посебан допринос у другој акцији прикупивши 345 КМ продајом слаткиша на градском тргу у Бијељини 25.12.2017. године.

Савјет ученика је организовао  прикупљање слаткиша (ученици су сами доносили слаткише а били су и волонтери у Бост маркетима)  и успјели су направити 170 пакетића.  30 пакетића смо поклонили  УГ „Отахарин“  а остатак су заједно са члановима братства „Радост“ подијелили малишанима из социјално угрожених породица и дјеци са посебним потребама која похађају ОШ „Вук Караџић“ у Бијељини.

Гимназијалци, положили сте испит из хуманости!