Јавни час књижевности

Дана 27.11.2017. године, одржан је јавни час књижевности на којем се нашим ученицима обраћао књижевник, музичар, новинар и активиста Марко Видојковић.

Авангардни писац разговарао је са ученицима о актуелним темама које се често избјегавају или потпуно одбацују. Модератори Ђорђе Мирковић, Михаела Бојић, Ирина Јовановић и Невена Вељанчић у пратњи професорице Кармеле Ракић, на чију иницијативу је и одржан јавни час, постављали су питања из перспективе младих и заинтересованих људи.

Током 90 минута, Марко је представио своје виђење система у којем живимо и нашег односа према њему. Дао је своје мишљење о љубави, отворено са нама разговарао о сексуалности, избору занимања, будућности, проблемима младих људи и мејнстриму у музици као и у књижевности.