ПОСЈЕТА ШАБАЧКОЈ ГИМНАЗИЈИ

Поводом обиљежавања 180 година Шабачке гимназије  наша школа је позвана да учествује на Математичком турниру 4. новембра 2017. године у Шапцу. Поред Шабачке и наше гимназије, такмичењу су се одазвале гимназије из Ваљева, Крагујевца, Сремске Митровце, Зајечара,Чачка и Рачунарске школе из Београда.

ЈУ Гимназија "Филип Вишњић" из Бијељине учествовала је са  4 ученика и то: Дајана  Ерић (1. разред), Ивана Пијетловић (2. разред), Драган Марковић (3. разред) и Јана Јанковић (4. разред). У пратњи ученика биле су професорице  Оливера Стевановић и Милица  Марић, професор Миомир Трифковић, као и директор  школе Владимир Шавија.

На овом турниру  Драган Марковић је освојио друго мјесто, а Јана  Јанковић треће.

Поред турнира, имали смо прилику да са својим домаћинима присуствујемо стручном предавању из математике, обиђемо Парк науке, Шабачки музеј и центар града.Такође, искористили смо прилику да договоримо даљу сарадњу са  Шабачком гимназијом, а добили смо и позив да учествујемо на Математичком  турниру у Ваљеву 2. децембра 2017. године.