"Вишњићеви дани"

На овогодишњој, 24.манифестацији "Вишњићеви дани" која се одржава од 3 - 8. 11. учествовала је и наша школа, Гимназија "Филип Вишњић". Наши ђаци, поносни што су дио школе која носи назив великог пјесника, такмичили су се у двије категорије: рецитатори и бесједници и остварили одличне резултате.

Ђорђе Мирковић са рецитацијом Српско срце Јоханово од Веселина Џелетовића Павлова- 1.мјесто;

Исидора Давидовић са рецитацијом Врати ми моје крпице од Васка Попе - 1.мјесто и Дајана Кнежевић са Огласом Моме Капора - 3.мјесто.

У категорији бесједника Катарина Радић је освојила 1.мјесто са ауторском бесједом под називом - Национална обиљежја Срба за која се вриједи и мора борити.

Професорице Милена Ђокић и Наташа Гашић су спремале ученике који су показали свој раскошни таленат, одушевили жири и присутну публику и дали свој допринос овој манифестацији.