Сарадња са Француским институтом у БиХ

10.11.2016.г. Гимназију „Филип Вишњић“ су посјетили предстваници Француског института у БиХ .Том приликом, 18 ученика основних и средњих школа у Бијељини су добили међународне дипломе „DELF“ које су им уручили г. Емануел Мурије (Emmanuel Mouriez), директор Француског института, и г.Матијас Ер (Mathias Herr), директор одјела за језик.

Прије саме додјеле диплома, присутнима се обратио директор гимназије г. Драго и Ђурић, а потом и г. Оливије Мурије. Истакнут је значај француског језика за младе људе у будућности.

Након тога су ученици гимназије припремили мали програм у коме су извели познате француске пјесме и рецитиације. Овај мали празник француског језика завршен је додјелом диплома, а такође је медијски пропраћен.