Постигнути резултати на такмичењима

На општинском такмичењу у рукомету (14.3.2018.) мушка екипа наше школе заузела је треће мјесто,  а женска екипа прво мјесто и дјевојке су стекле право учешћа на регионалном такмичењу. Ученике је за такмичење припремао професор Миомир Трифковић.

Милан Јосић и Драган Марковић су позвани да учествују на Националној географској олимпијади која ће се одржати крајем априла у Београду. Ученике припрема професорица Јасна Пелемиш.

На регионалном такмичењу из физике (17.3.2018.) постигнути су сљедећи резултати:

I разред:Теодора Миловановић је освојила друго а Ива Јанковић треће мјесто;

II разред: Јован Катанић је освојио прво, Милица Пухало друго, а  Ивана Пијетловић треће мјесто;

III разред: Драган Марковић је освојио прво мјесто;

IV разред: Јана Јанковић је освојила друго мјесто.

Ученике су припремали професори: Милена Јовановић, Снежана Станкић, Вера Елез и Славиша Станојевић.

На општинском такмичењу у одбојци (20.3.2018.) женска екипа наше школе заузела је друго мјесто, а мушка екипа  прво мјесто, и момци су стекли право учешћа на регионалном такмичењу. Ученике је за такмичење припремала професорица Маријана Стевић.

Честитамо ученицима и професорима на оствареним резултатима!

Постигнути резултати на такмичењима

На општинском такмичењу у кошарци (7.3.2018.) мушка екипа наше школе заузела је прво мјесто,  а женска екипа друго мјесто и обје екипе су стекле право учешћа на регионалном такмичењу. Ученике је за такмичење припремао професор Павле Трифковић.

На регионалном такмичењу из француског језика (10.3.2018.) у конкуренцији четвртих разреда ученице наше школе су постигле сљедеће резултате: Теодора Бунијевац је освојила прво, Јана Јанковић друго а Невена Јефтић треће мјесто. Ученике је за такмичење припремала професорица Нена Бабић.

На регионалном такмичењу из историје (10.3.2018.) ученица наше школе Кристина Гушић освојила је друго мјесто. Ученицу је за такмичење припремао професор Небојша Травар.

На републичком такмичењу из њемачког језика (10.3.2018)ученица Моника Абаџић је освојила прво мјесто и пласирала се на Олимпијаду њемачког језика. Ученицу је за такмичење припремала професорица Вајка Ђукић.

Честитамо ученицима и професорима на оствареним резултатима!

Регионално такмичење из математике

На Регионалном такмичењу из математике које је одржано у нашој школи 3. марта 2018.године, наши ученици постигли су сљедеће резултате:

1 разред: Дајана Ерић - 3 мјесто

Лука Бојић - 3 мјесто

2 разред: Ивана Пијетловић - 1 мјесто
               Милица Пухало - 1 мјесто
               Филип Каравлах - 2 мјесто

3 разред: Драган Марковић - 1 мјесто
              Дејан Пејић - 1 мјесто

4 разред: Јана Јанковић - 1 мјесто
              Теодора Бунијевац - 2 мјесто

Честитамо свим ученицима, а посебно професорици Милици Максимовић која је добила посебно признање за освојена прва мјеста у конкуренцији другог, трећег и четвртог разреда.

КУД Позитив из Љубљане у нашој школи

Наша школа је претходног викенда угостила КУД Позитив из Љубљане. Њихов долазак је наставак сарадње која је започета у септембру 2016. године. Вршњаке из Словеније су у својим домовима угостили чланови Драмског клуба  "Вирус".

Сви чланови се захваљују професорима и гимназијалцима који су својим доласком на извођење представе

"Путници" допринијели осјећању радости и задовољства са којим су се наши гости вратили кући.

"Масленица" у бијељинској Гимназији

Бијељински гимназијалци другу годину за редом обиљежавју традиционални руски празник Масленицу. Поред припремања палачинака који су симбол овог празника, припремили су и пригодан програм, а међу гостима је била и замјеник рускох амбасадора у БиХ. Детаљније

Недостајаћеш нам

,, Ако ти јаве: умро сам,
не веруј
то не умем.
На ову земљу сам свратио
да ти намигнем мало.
Да за мном остане нешто
као лепршав траг.
И зато: не буди тужан.
Толико ми је стало
да останем у теби
будаласт и чудно драг. ''

Била нам је част гледати те на сцени Југословенског драмског позоришта. Недостајаћеш нам.
Гимназијалци